2026-02-19 23:03:49, 275 ნახვა
ელისო კილაძეს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა
ელისო კილაძეს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა - გადაწყვეტილება თბილისის საქალაქო სასამართლოში მოსამართლე ეკა ბარბაქაძემ გამოაცხადა. აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ ამავე საქმეზე ბრალდებულ ოთარ ფარცხალაძეს, დავით და გიორგი მიქაძეებს, ირაკლი სეხნიაშვილსა და მიხეილ ჩოხელს. "სასამართლომ გაითვალისწინა ბრალდების მხარის შუამდგომლობა აღკვეთის ღონისძიებასთან დაკავშირებით, ექვსივე ბრალდებულთა მიმართ გამოყენებული იქნა პატიმრობა, ელისო კილაძე და გიორგი მიქაძე არ არიან მიმალულები და, შესაბამისად, ისინი განთავსდებიან პენიტენციურ დაწესებულებაში" | თქვა პროკურორმა მარიამ ბერძენიშვილმა სასამართლო სხდომის დასრულების შემდეგ ელისო კილაძე 18 თებერვალს ე.წ ქოლ-ცენტრების საქმეზე ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობისა და ფულის გათეთრების ბრალდებით დააკავეს. ჟურნალისტთან ერთად ამავე საქმეზე ბრალდებულია ყოფილი გენ.პროკურორი ოთარ ფარცხალაძე და ძმები დავით და გიორგი მიქაძეები. პროკურატურის ვერსიით, კილაძე ქოლ-ცენტრის საქმიანობის გამოაშკარავების ან მსგავსი რისკის არსებობის შემთხვევაში, დანაშაულებრივი საქმიანობის კანონიერად წარმოჩენას უზრუნველყოფდა. ქრონიკა პლუსის დამფუძნებელი ბრალს არ აღიარებს, იზოლატორიდან გამოგზავნილ წერილში ის წერს, რომ „არანაირი დანაშაულებრივი ჯგუფი არ არსებობდა, არც შენობაში ქოლ-ცენტრების არსებობა იცოდა“.